Prijon Bora Fiberpagaj Blå 215 cm. uskivet

Uskivet pagaj i glasfiber for mest effektiv selvredning.

1.395,00  DKK
På lager

Prijon Bora Glasfiber Pagaj 215 cm - Blå, Uskivet

Prijon Bora glasfiber pagaj på 215 cm er designet til den seriøse kajakroer, der ønsker optimal ydeevne, holdbarhed og komfort under vandet. Denne uskivede pagaj er fremstillet i høj kvalitet glasfiber, hvilket giver en fantastisk kombination af let vægt og styrke. Den ideelle længde på 215 cm gør denne pagaj perfekt til havkajakker, hvor præcision og kraft er nødvendige for at sikre effektiv fremdrift.

Fordele ved at bruge 1-Piece Pagajer: En 1-piece pagaj som Prijon Bora giver flere fordele, især for dem, der er ude efter stabilitet og kontrol. Fordelen ved en 1-piece konstruktion er, at den ikke har nogen samlinger, hvilket betyder, at der er færre bevægelige dele, og dermed også mindre risiko for slid eller brud på samlingerne. Den solide konstruktion giver dig mere direkte kraftoverførsel, så du kan ro effektivt og med mindre anstrengelse.

Uskivet Design: Pagajens uskivede blade gør den perfekt til kajakroere, der ønsker at kunne redde sig selv i tilfælde af en væltning. Uskivet betyder, at bladene er centreret i en lige vinkel, hvilket giver et mere stabilt og kontrolleret greb i vandet, når du forsøger at komme tilbage op i kajakken efter et redningsforsøg. Dette design er ideelt til begyndere og erfarne roere, der prioriterer sikkerhed og effektivitet under selvredning.

Prijon Bora glasfiber pagaj 215 cm er den perfekte løsning for kajakroere, der søger høj ydeevne, pålidelighed og komfort. Dens lette, men stærke glasfiberkonstruktion, kombineret med un-angled bladets funktionalitet, gør den til et ideelt valg til både nybegyndere og erfarne roere, der ønsker en pagaj, der understøtter sikkerhed og effektivitet på vandet.

Specifikationer:

Længde: 215 cm.

Vægt: 970 gram

Skaft: Glasfiber

Blad: Polyarmid

 

Specifikationer
SKUPrijon Bora uskivet 215 blå